Jakie zabawki dla chłopca w wieku 5 lat? Ciekawe zabawki dla 5-latka.

Znalezienie zabawy, której maluch poświęci więcej czasu i nie porzuci jej po kilku minutach może więc wydawać się niezłym wyzwaniem.

Warto wziąć pod uwagę zabawki, które pomogą dziecku rozwijać jego umiejętności i talenty oraz wyzwolą u niego kreatywność. Na medal spiszą się więc zabawki interaktywne, kreatywne, edukacyjne, dostosowane do zainteresowań naszego malucha.

Jakie wybrać zabawki dla pięcioletniego chłopca ? Jak zorganizować czas na zabawę?

Edukacyjne, ciekawe zabawki dla 5-latka

Piąty rok życia dziecka to dobry czas, aby rozpocząć przygotowania do roli ucznia szkoły podstawowej. Pomogą nam w tym zabawki edukacyjne, pozwalające maluchowi na rozpoczęcie przygody ze światem cyfr i literek. Nauka przez zabawę to połączenie przyjemnego z pożytecznym – dziecko rozwija nabyte umiejętności i uczy się nowych, a przy tym ma wielką frajdę.

Zabawki edukacyjne dla 5-latka cieszą się dużą popularnością wśród rodziców z uwagi na ich dużą skuteczność.

Szczególnie polecić możemy zabawki edukacyjne dostępne w naszym sklepie np.:

Drewniany sorter edukacyjny, który pozwala rozwinąć zdolności manualne, zdolność logicznego myślenia u dziecka, a także jego koordynację ruchową. Sorter łączy w sobie wiele elementów i oprócz tego, że zapewnia maluchowi świetną zabawę, pozwala także poznać figury geometryczne i cyfry.

Kreatywne zabawki dla 5-letniego chłopca

Wyobraźnia u 5-letniego chłopca jest już bardzo rozbudowana – maluch może wymyślać i opowiadać nam różne nieprawdopodobne historie, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że są one jedynie wytworem jego wyobraźni. Włączenie dziecka w zabawę, pozwalającą mu na stworzenie czegoś nowego i niepowtarzalnego będzie strzałem w dziesiątkę.

Pięcioletnie maluchy docenią więc zabawki kreatywne takie jak np.:

Kreatywne klocki konstrukcyjne z wkrętarką. Zabawa klockami konstrukcyjnymi może trwać nawet kilka godzin. A to dlatego, że jest bardzo angażująca, sprawia dziecku wiele radości, wyzwala w nim kreatywność, rozwija zdolność analitycznego myślenia, pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych.

Duży, kreatywny tor kulkowy kulodrom – to zabawka, która umożliwia dziecku tworzenie różnorodnych, kolorowych konstrukcji, stanowiących tor dla wypuszczanych z góry kuleczek. To w którą stronę potoczy się kulka zależy od kreatywności dziecka – nasz maluch pełni rolę projektanta całej budowli. Kreatywny tor kulkowy rozwija u dziecka wyobraźnię, a także zdolności manualne.

Zabawki militarne dla 5-latka

Wśród pięciolatków można zauważyć już pierwsze podziały na dziewczynki i chłopców – dzieci mogą w tym wieku chętniej bawić się z rówieśnikami tej samej płci. Podczas gdy dziewczynki wykazują większe zainteresowanie zabawą lalkami i odgrywaniem ról np. opieką nad domem i dziećmi, chłopcy w tym samym czasie sięgają po autka czy po zabawkowe pistolety na wodę, kulki, piłeczki czy strzałki.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można zabawkowe pistolety i karabiny dla dzieci (zobacz: zabawki militarne), które pozwolą dziecku na wcielenie się w rolę ulubionego superbohatera z bajki, policjanta czy żołnierza.

Prezenty dla 5 latka – chłopca

Jeżeli poszukujesz prezentu dla 5-letniego chłopca sprawdź ofertę naszego sklepu. Wśród oferowanych przez nas zabawek odnajdziesz zarówno zabawki edukacyjne, kreatywne, militarne, różnego rodzaju klocki, tory, pojazdy, roboty, maskotki i wiele innych. Zamawiając prezent dla dziecka, koniecznie zwróć uwagę na przeznaczenie wiekowe – niektóre zabawki nie nadają się dla dzieci poniżej danego roku życia.