Piasek kinetyczny – co to jest? z czego jest zrobiony? Jaki piasek kinetyczny dla dzieci wybrać?

Dzieciaki wprost uwielbiają zabawy w piaskownicy – budowanie zamków, odtwarzanie przeróżnych przedmiotów z życia codziennego przy użyciu foremek czy też po prostu przekopywanie piasku z miejsca na miejsce. Nie zawsze jednak istnieje możliwość skorzystania z piaskownicy na pobliskim placu zabaw. Na dworze może być zbyt zimno, mogą nam też przeszkodzić opady deszczu. Czy istnieje sposób na stworzenie domowej piaskownicy w domu bez bałaganu? Z pomocą przychodzi magiczny wynalazek – piasek kinetyczny.

Co to jest piasek kinetyczny? W jaki sposób działa?

Piasek kinetyczny na swoją popularność zapracował swoimi wyjątkowymi właściwościami, pozwalającymi na zabawę – taką jak w piaskownicy – jednak w domu i bez zbędnego bałaganu! Od zwykłego piasku różni się składnikiem, nadającym mu niemalże “magiczny” charakter.

Z czego jest piasek kinetyczny? Skład piasku kinetycznego

Piasek kinetyczny w swoim składzie zawiera… zwyczajne ziarna piasku i magię. A tak przynajmniej jest reklamowany. W rzeczywistości tajemniczym składnikiem jest specjalny polimer, który powoduje, iż konsystencja piasku kinetycznego staje się czymś pomiędzy zwykłym piaskiem, a plasteliną. Piasek kinetyczny jest więc elastyczny, miękki, a jednocześnie daje wrażenie “przesypywania się” przez palce. Porównanie może stanowić tu mokry piasek na plaży, do którego zbliżona jest konsystencja piasku kinetycznego.

Czy piasek kinetyczny jest bezpieczny dla dzieci? Jak najbardziej. Pomimo zawartości polimeru, nie stanowi zagrożenia oraz nie uczula, dlatego może być stosowany bez żadnych obaw w różnego rodzaju zabawach i grach.

Wiele osób może zastanawiać się czy piasek kinetyczny wysycha? Trwałość piasku kinetycznego zależna jest od sposobu jego przechowywania. I tu nasuwa się kolejne pytanie – jak przechowywać piasek kinetyczny? Wystarczy, że będziemy trzymać go w szczelnie zamkniętym pojemniku. Piasek zachowa wtedy swoje właściwości, a więc pozostanie elastyczny i nie będzie wysychał czy twardniał.

Jaki piasek kinetyczny dla dzieci wybrać? Rodzaje piasku kinetycznego

Piasek kinetyczny dla dzieci dostępny jest w wielu różnych wariantach. Na rynku dostępny jest piasek kinetyczny w różnorodnych barwach – od stonowanych, przypominających piasek na plaży, przez intensywne i żywe jak np. fiolet, czerwień, zieleń, róż, błękit, pomarańcz, kończąc na wariantach brokatowych, w których piasek mieni się i świeci, zapewniając dodatkowe wrażenia wizualne.

Dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z piaskiem kinetycznym, idealnym rozwiązaniem będzie wybór zestawu z piaskiem kinetycznym, w którym oprócz piasku znajdziemy także różne foremki i akcesoria, pozwalające na urozmaiconą zabawę.

Co można zrobić z piasku kinetycznego? Zabawa z piaskiem kinetycznym

W trakcie zabawy z piaskiem kinetycznym tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Z piasku możemy tworzyć “babki”, różnorodne budowle – zamki, domy, a nawet labirynty. Piasek możemy wykorzystywać także w celach edukacyjnych. Na przykład foremki w postaci liczb i znaków matematycznych mogą pomóc maluchowi w nauce podstaw matematyki. Krojenie i wałkowanie piasku przez dziecko, może z kolei stanowić przygotowanie do chociażby wspólnego pieczenia świątecznych pierniczków.

A może… nauka pisania literek? Wystarczy cienki patyczek i piasek kinetyczny, a nasz maluch będzie mógł uczyć się odwzorowywać literki, sylaby czy nawet całe słowa.

Piasek kinetyczny, dzięki jego właściwościom pozwala na tworzenie rozmaitych form np. płaskorzeźb. Nasz kreatywny maluch z pomocą piasku może ćwiczyć swoje zdolności plastyczne tworząc podobizny ludzi czy zwierząt.

Piasek kinetyczny gdzie kupić?

Piasek kinetyczny można znaleźć w naszym sklepie.